Czy warto kupić zbiór zadań to języka polskiego

Język polski to jeden z przedmiotów, z którego każdy maturzysta będzie musiał uzyskać przynajmniej 30% na poziomie podstawowym. Wydawać się to może dość niskim progiem zdawalności, jednak rok w rok niewielki odsetek absolwentów szkół ponadpodstawowych miewa problem z zaliczeniem egzaminu. Czasami bowiem zdarzyć się może nieumyślny błąd kardynalny podczas pisania rozprawki czy też trafienie na rodzaj zadań, o których schemacie rozwiązania nie miało się wcześniej pojęcia. Dobrze więc jest zawczasu zaplanować osobiste przygotowania do sprawdzianu wiedzy, jakim jest matura Język polski do nauki . Kojarzy się nam przede wszystkim z wodzą kreatywności i brakiem wąskim wymaganiach co do odpowiedzi w zadaniach. Czy w tym wypadku warto zakupić repetytorium?

Praktyki nigdy za mało

Język polski wydawać się może prostym i mało intelektualnie wymagającym przedmiotem. Wbrew pozorom, niektóre zadania mogą przysporzyć niemałe problemy maturzyście przepełnionemu stresem. Warto więc przećwiczyć rozwiązywanie ćwiczeń, które z dużym prawdopodobieństwem mogą pojawić się w podobnej formie na właściwym egzaminie dojrzałości. Gdzie możemy takie zadania znaleźć? Właśnie w repetytoriach i zbiorach zadań! Konstruowane są one w sposób dostosowany do różnego poziomu wiedzy ucznia, stąd nie ma przeciwwskazań, by nawet piątkowy uczeń sprawdził siebie w taki sposób. Jakie repetytoria do języka polskiego warto kupić, by nie stracić pieniędzy? Przykłady gwarantów jakości zebraliśmy poniżej.

One cię nie zawiodą

– “Teraz matura. Język polski. Vademecum z zadaniami. Poziom podstawowy” od wydawnictwa Nowa Era,

– “Repetytorium maturzysty 2022. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony” od wydawnictwa Greg, 

– “Vademecum. Matura. Język polski” także od wydawnictwa Greg.

Wybierając jedną z powyższych pozycji, możemy mieć pewność, że informacje w nich zawarte są poprawne i zgodne z podstawą programową matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Inwestycja w książki z pewnością nie zaszkodzi, a przynieść może zaskakując rezultat w postaci wysokiego wyniku, a tym samym zdanego egzaminu!

Daniel

View more posts from this author